29.03.2015

Windykacja dla firm windykacyjnych i funduszy

Mamy renomę zawodowych windykatorów, którzy windykują dla największych firm windykacyjnych w Polsce! Zasada jest prosta - inni kupują pakiety wierzytelności i zlecają nam zarówno windykację trudnych dłużników, jak i namierzenie tych, którzy ukrywali się przed nimi, jak również przed wierzycielami pierwotnymi i ich komornikami.

Windykacja dla firm windykacyjnych i funduszy
Mówią o nas, że jesteśmy najlepsi bo windykujemy dla firm windykacyjnych.
Ale to tylko jeden z powodów...


Wierzyciel wtórny jest równie ważny jak wierzyciel pierwotny.
Właśnie dlatego VEX jest pierwszą w Polsce firmę skupioną na windykacji dla wierzycieli wtórnych!

My rozumiemy, że w dzisiejszych czasach ilość posiadanych przez wierzycieli wtórnych wierzytelności może być równie duża, a w niektórych przypadkach po prostu większa, od wierzycieli pierwotnych. Nabywcy wielkich pakietów wierzytelności z czasem zaczynają się borykać z tymi samymi problemami zasobowymi i kosztowymi jak największe banki - windykować we własnych strukturach, czy outsource'ować?

A jeżeli realizować proces własnymi siłami to jak głęboko można zaplanować jego realizację by zmieścić się w budżecie?

Dlatego VEX wychodzi z pomocą w obsłudze zakupionych pakietów.

Zdajemy sobie sprawę, że wierzyciele wtórni mają świetnie zorganizowane procesy operacyjne w swoich strukturach, ale po co tracić czas na wierzytelności z trudnymi dłużnikami, albo na takie, w których nie ma kontaktu?

VEX jest wyspecjalizowaną i unikalną jednostką operacyjną na rynku windykacji w Polsce.
Specjalizujemy się w windykacji trudnych dłużników, jak również w namierzaniu (również cybernetycznym) ukrywających się dłużników - naszym partnerom biznesowym zawsze dajemy możliwość skupienia się na kontaktowalnej części zakupionego pakietu, a sami docieramy do ukrywających się dłużników i w imieniu naszych mocodawców ich windykujemy.

Ten model obsługi wierzytelności (inhouse / outhouse) pozwala na dywersyfikację odzyskanych kwot z zakupionego pakietu.

Jakimi wierzytelnościami jeszcze zajmuje się VEX?
Takimi, które są po wielokrotnie bezskutecznych egzekucjach komorniczych, zarówno wierzyciela pierwotnego, jak i wtórnego - dotyczy to również starych pakietów bankowych, czy SKOK, w których znajdują się kredyty i pożyczki udzielane po 1995 roku.

Takimi, które były już outsource'owane przez wierzyciela wtórnego do firm windykacyjnych. Tam, gdzie nasi koledzy i koleżanki z branży nie dali rady  - tam chętnie pokażemy jak bardzo jesteśmy w stanie pomóc.

Takimi, w których jest kontakt z dłużnikiem, ale mimo dotychczasowych działań inhouse, outhouse, jak również mimo egzekucji prowadzonej przez najlepszych komorników w Polsce, nie udało się dotąd odzyskać pieniędzy, ani namówić dłużnika do jakiejkolwiek ugody. Proces windykacji trudnego dłużnika jest czasochłonny, ale potrafimy największych cwaniaków przekonać do spłat. Czasami.

Preferowani dłużnicy: konsumenci oraz działalności gospodarcze.

Nie rzucamy słów na wiatr. Liczymy tylko na szansę wykazania się.
Nasza praktyka wykazuje, że w testowym pakiecie wierzyciele wtórni zazwyczaj przygotowują dla nas najtrudniejsze sprawy i obserwują jak sobie na nich radzimy. Średnio po trzech miesiącach obsługi zapada decyzja o rozpoczęciu pełnej współpracy.

Dlatego namawiamy by nas sprawdzić.
W końcu - płaci się tylko za success fee.