15.11.2016

Wizyta windykatorów terenowych - fakty na temat przebiegu wizyty!

Jako osoba zadłużona chcąca poznać swoje prawa i sytuację bardzo dobrze zrobiłeś, że tu zajrzałeś. Najpierw ustalmy fakty!

Wizyta windykatorów terenowych - fakty na temat przebiegu wizyty!

Fakt 1: Windykatorzy terenowi VEX zawsze odwiedzają adresy zadłużonych parami. Zlecenie windykacji terenowej kierujemy do 2 windykatorów, którzy na co dzień pracują w województwie adresu dłużnika i będą najbliżej. Zatrudniamy zarówno własnych windykatorów terenowych w województwie, jak również korzystamy z usług windykatorów działających na zlecenie dla różnych firm w danym województwie. Wszyscy windykatorzy, którzy dla nas odwiedzają adresy osób zadłużonych posiadają pełnomocnictwo oraz kopię dokumentacji potwierdzającej istnienie zadłużenia, którą mogą na prośbę zadłużonego mu pozostawić za pokwitowaniem.

Fakt 2: Nigdy nie wchodzą na teren posesji zadłużonego, chyba, że zostaną zaproszeni. Korzystają z dzwonków przed posesją adresu, który podał zadłużony. Jeśli nie ma reakcji - odchodzą, ale powrócą w innym terminie by spróbować zastać zadłużonego.

Fakt 3: Nigdy nie wchodzą do mieszkania zadłużonego, chyba, że zostaną zaproszeni. Korzystają z dzwonka na klatce schodowej, jeśli nie działa to delikatnie i grzecznie pukają. Jeśli nie ma reakcji - odchodzą, ale powrócą w innym terminie by spróbować zastać zadłużonego.

Fakt 4: KAŻDY ma prawo odmówić rozmowy z naszymi windykatorami. Wtedy grzecznie odjadą, ale powrócą po jakimś czasie zapytać, czy zadłużony zmienił zdanie na temat dogadania się na spłatę zadłużenia.

Fakt 5: Windykatorzy terenowi VEX NIGDY nie pobierają gotówki, ani innych ruchomości. Nie dokonują również szacowania składników majątku zadłużonego, ponieważ windykatorzy to nie komornicy. Celem wizyty jest zawsze dogadania się na spłatę w ratach - windykatorzy mogą jedynie odebrać, za zgodą zadłużonego, kopię dowodu wpłaty, albo wykonać zdjęcie tego dokumentu. Jeśli zadłużony będzie dysponował gotówką do wpłaty i wyrazi takie życzenie to nasi windykatorzy mogą zadłużonego zawieźć do najbliższego banku, poczty, albo punktu opłat w celu dokonania płatności i przekazania kopii dowodu wpłaty windykatorom - procedura ta odbywa się na życzenie zadłużonego.

Fakt 6: Windykatorzy terenowi VEX przeprowadzają wizyty na adresach między godzinami 7:00 rano i do 20:00. Spotkanie trwa zazwyczaj około 20 minut.

Fakt 7: Windykatorzy terenowi VEX mogą próbować zastać zadłużonego między 20:00 i 21:40 po uprzednim zawiadomieniu o planie takiej wizyty poprzez email i/lub telefon i/lub sms. Zanim dojdzie do próby zastania zadłużonego na adresie w tych godzinach zawsze z wyprzedzeniem zawiadamiamy albo telefonicznie, a jeśli połączenie nie zostanie odebrane to poprzez wiadomość SMS i/lub jeśli dysponujemy to poprzez wiadomość email.

Fakt 8: Zadłużony ma pełne prawo w każdej chwili zadzwonić na numer 71-306-78-10 i przełożyć wizytę na inny dzień lub inną godzinę jeśli takowa mu nie odpowiada.Wolimy konkretnie umówić się z zadłużonym na wskazanym przez niego adresie, ale w razie braku kontaktu sami musimy podejmować próby zastania zadłużonego na adresie w godzinach, które nie są objęte tzw. ciszą nocną.

Fakt 9: Jeśli zadłużony lub mieszkańcy adresu wskazanego przez zadłużonego jako jego miejsce zamieszkania wolą, aby przy wizycie obecna była Policja – nie mamy nic przeciwko, a nawet gorąco zachęcamy do wezwania Policji, który wylegitymuje naszych pracowników, sprawdzi pełnomocnictwa, zweryfikuje zasadność dokumentacji dotyczącej zadłużenia, a także potwierdzi naszą gwarancję grzecznie przeprowadzonej wizyty.

Fakt 10: Jeżeli sytuacja dla windykatorów terenowych stanie się z jakiegokolwiek powodu dla nich niekomfortowa to mogą oni nagrać wizytę, w celu okazania nagrania na nośniku wezwanej Policji. Wyrażamy tym samym zgodę na nagranie na nośnikach audio/video lub samo audio lub samo video przebiegu wizyty. Transparentność i najwyższe etyczne zachowania w czasie wizyty dwóch windykatorów terenowych to dla nas najwyższe wartości!


Fakt 11: Jeżeli windykatorzy terenowi nie zastaną nikogo na adresie w czasie wizyty wówczas pozostawią prośbę o kontakt w drzwiach mieszkania lub w skrzynce na listy przy bramie wjazdu na posesję. Wizyta nie będzie musiała być powtórzona jeżeli po odnalezieniu prośby o kontakt ktoś się skontaktuje na wskazany numer.

Fakt 12: Windykatorzy terenowi VEX nie ujawniają powodu wizyty osobom trzecim. Nie ujawniają żadnych informacji dotyczących zadłużenia osobom postronnym. Poufność i dyskrecja to dla nas priorytet - nie ma więc żadnej obawy bo windykatorzy nie ujawniają celu wizyty domownikom, sąsiadom, czy jakimkolwiek osobom trzecim.